browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Vinnere Rampeløkten

Prisen ble første gang utdelt for året 1983. Under finner du en fullstendig oversikt over alle prisvinnere.

2017 Open Window Theatre v/ Dominika Minkacz-Sira for kompaniets arbeid med familieforestillingene Snill og Greger Grinebiter.
(Priutdelere: Millan Persdotter Persson, leder Bergen Teaterforening og Claus Sellevoll, styremedlem BTF)

2016 Musikaljentene (For forestillingen Julens Magi)
(Prisutdelere: Millan Persdotter Persson, leder Bergen Teaterforening og Ragnhild Gjefsen nestleder Bergen Teaterforening)

2015 “Over Engen”
(Prisutdelere: Millan Persdotter Persson, leder Bergen Teaterforening)

2014 Cornerteateret. Prisen mottatt av Frøydis Otre v/ Vestlandske Teatersenter og Christer Hjelmeland teknisk koordinator Cornerteateret.
(Prisutdelere: Millan Persdotter Persson, leder Bergen Teaterforening og Ragnhild Gjefsen styremedlem Bergen Teaterforening)

2013    Norsk Trikotasjemuseum for forestillingen “Vi er ikke kommet til jorden for noe gjestebud”
(Prisutdeler: Millan Persdotter Persson, forman Bergen Teaterforening)

2012    Stiftelsen Helseklovner Bergen
(Prisutdeler: Agnete Haaland, teatersjef Den Nationale Scene)

2011    Absence Crew
(Prisutdelere: skuespiller Eirik del Barco Soleglad og Vidar A. Stusdal Fyllingsnes, leder Bergen Teaterforening)

2010    Baroniet Rosendal
(Prisutdelere: Trond-Viggo Torgersen og Vidar A. Stusdal Fyllingsnes)

2009    Martin K. Østensen og Stian Isaksen
(Prisutdeler: byrådsleder med ansvar for kultur Monica Mæland)

2008    Sigurd Sele
(Prisutdeler: forsvarsminister Anne-Grethe Strøm-Erichsen)

2007    Bergen Impro Laug v/Eirik del Barco Soleglad og Tormod Løvold
(Prisutdeler: leder i Bergen Teaterforening Vidar A. Stusdal Fyllingsnes)

2006    Fargespill gjør Fargelys v/Ole Hamre, Sissel Saue og Hilde Sol Erdal
(Prisutdeler: leder i Bergen Teaterforening Vidar A. Stusdal Fyllingsnes)

2005    Lindås Ungdomslag
(Prisutdeler: nestleder i Bergen Teaterforening Vidar A. Stusdal Fyllingsnes)

2004    Teatergruppen Dukkenikkerne
(Prisutdeler: sekretær i Bergen Teaterforening Vidar A. Stusdal Fyllingsnes)

2003    Teatergruppen Krabatene

2002    Haukelandsrevyen på Haukeland Sykehus

2001    Julan Misic

2000    Ylvis-brødrene

1999    Sotra Teaterlag

1998    Bergen Byspill

1997    Kvinner på randen

1996    Studentteateret Immaturus

1995    Bergen Teaterskole

1994    Fana Skoleteater

1993    Vestlandske Teaterlag, Barneteateret (Vestlandske teatersenter)

1992    Lørdagskafèen Den Nationale Scene

1991    Bergen Internasjonale Teater (Teatergarasjen)

1990    Opera Bergen

1989    Ole Paus

1988    Fyllingsdalen Teater

1987    Tom Remlov

1986    Anne Gullestad/Teaterbåten Innvik

1985    Bergen Internasjonale Teaterfestival

1984    Bømloteateret

1983    Matinèteateret