Teateroreningen anbefaler: Snill

Spilles 28.–29. november kl. 12:00 og 17:00
Sted: Cornerteateret

Billettilbud for våre medlemmer: 100,- (kan kjøpes på nett!)

GRZECZNA_PLAKAT_NO_INTERNET-880x480

OM FORESTILLINGEN

Snill er en forestilling for både barn og voksne basert på den populære boken „Snill” av Gro Dahle.
Hovedkarakteren Lussi er en perfekt jente. Hun er ikke bare høflig, men pen, flink og snill. Så perfekt at en dag blir hun usynlig. Lussis utrolige historie viser at man kan være lykkelig bare når man er seg selv.

Forestillingen er en blanding av figurteater, skuespill og animasjon med spennenede sceniske løsninger, bilder og bevegelser og passer for alle over 7 år.

Forestillingen er produsert av Open Window Theatre som ledes av Dominika Minkacz Sira skuespiller og dukkefører fra PWST Akademiet i Wroclaw /Polen. Kompaniet tilbyr spennende kombinasjoner av skuespill, dukketeater og film / animasjon. Open Window Theatre er fokusert på både nasjonalt og internasjonalt samarbeid.

Regisøren Przemyslaw Jaszczak og secografen Mateusz Mirowski er unge erfarne kunstnere fra Polen som er spesialister i figurteater. Musikken er laget av den kontroversielle musikeren Felix Laband fra Johannesburg.

Teksten er hentet fra cornerteateret.no

Comments

comments